• Güvenli bir şekilde paykwik kart satın alın!

Paykasa Nedir?

Paykasa, dünya üzerinde alışveriş yapan internet kullanıcılarının alışverişten sonra ödemelerini yaptıklarını bir kart çeşidi olarak biliniyor. Paykasa’nın kuruluşundaki tek amaç internet ortamında tüketicilere en güvenilir, sorunsuz ve pratik bir şekilde ödeme yapma imkanı sunmaktır. Paykasa’nın merkeze İngiltere menşei olan bir şirkettir. Alışverişlerde kullanılan nakit paranın yerine geçen Paykasa internet ortamında elektronik para ismiyle de anılıyor. Paykasa daha çok internet ortamına güvenmeyen ve kredi kartına sahip olamayan kullanıcılar tarafından çok fazla tercih ediliyor.

Epin Olarak Adlandırılıyor

Paykasa, kendi sisteminde kredi kartları gibi 16 haneye sahip olan ve yine kredi kartı gibi arkasında cw şifresi olan bir elektronik paradır. Yapılan her alışverişten sonra Paykasa kendini yok ederek yeni bir 16 hane ve c şifresi alıyor. Üzerindeki bu 16 rakam ve cw birer şifre olarak görülmesi sebebiyle Paykasa aynı zamanda elektronik pin yani kısaca epin olarak da lanse ediliyor. Her kullanımdan sonra epin kendi kendini güncelleyen ve aynı pinin kullanılmadığı sisteme kavuşuyor.

Paykasa’ya Nasıl Para Yüklerim?

Paykasa sistemine dahil olarak en güvenilir şekilde alışveriş yapmak, ödemelerde bulunmak için öncelikle internette bir Paykasa bayimize ulaşabilirsiniz. Daha sonra size bu kartın verilmesi için öncelikle hesabınıza yatmasını istediğiniz 5 euro, 10 euro, 25 euro, 50 euro ya da 100 euro gibi seçeneklerden birini belirleyerek Paykasa hesabınıza kredi kartı aracılığı ile ödeme yapabiliyorsunuz. Ödeme işleminizi gerçekleştirdikten hemen sonra Paykasa kartınız aktif oluyor ve yapacağınız alışverişlerde kullanabilir hale geliyorsunuz.

Paykasa İle Nasıl Ödeme Yaparım?

Paykasa ile ödeme yapmak aslında kredi kartı ile ödeme yapmakla aynı mantığa sahiptir. Öncelikle alışverişiniz bittikten sonra ödeme seçeneklerine gelerek Paykasa ile ödeme bölümünü seçiyorsunuz. Bu işlemi yaptıktan sonra size o an için verilen 16 haneli pin ve cw şifrenizi girerek ödeme yapıyorsunuz. Daha sonra şifreniz otomatik olarak imha oluyor ve güvenlikli bir şekilde alışverişinizi tamamlamış oluyorsunuz. Kredi kartından farklı olarak değişen bir şifre sayesinden en güvenilir ödeme işlemini gerçekleştirdiniz.

Paykasa ve 3D

Paykasa sayesinde değişen kart numarası olsa da sistem en güvelikli olan alışveriş yöntemini yine size sunuyor. Alışveriş bilgilerinizi Paykasa ödeme seçeneğine girdikten sonra mobil hesabınıza bir ödeme şifresi geliyor. Bu şifre ödeme yapacağınız siteye giriliyor ve size ait olduğu tamamen onaylanarak ödeme işlemi gerçekleştiriliyor. 3D olarak tanımlanan sms onayı sayesinde yapabileceğiniz en güvenilir ödeme işlemi sonlanmış oluyor. Bu konuda bayiimizden de her türlü bilgili alabilirsiniz.